Previous Photo: Suur lind Next Photo: Laanenäär
2014-04-20 10:12:44

Ühel septembri varahommikul pildistama sõites sattus auto tuledevihku äkitselt üks teel lebav pamp. Kiirus polnud suur ning põikasin temast kergesti mööda. Silmanurgast jõudsin märgata, et asfaldil olnud lind jäi täpselt samale kohale paigale.

Väikestel lindudel meeldib ikka öösiti tee peal magada ning automüra peale lendavad nad minema, kuid nii suurt tegelast pole ma pimedas teel enne kohanud. Mõtlesin, et kui siit sõidab mööda mõni purjakil külamees, siis ilmselt ajab ta linnu alla ja kitsal teel ka ennast ümber puu. Seetõttu keerasin ringi ja sõitsin tagasi asja kontrollima. Auto seisma ja uks lahti - arvates, et selle peale teeb ta minekut. Ei teinud.

Kuna ma otsustasin ta kindlasti tee pealt ära ajada, siis ei olnud mõtet juhust raisku lasta ja pakkisin kaamera kotist lahti. Lähemale hiilides ja iga meetri pealt pilti tehes sai algsest 20-st meetrist ühel hetkel 3 ning objektiiv ei fokusseerinud enam nii lähedalt. Pidin ekstra püsti tõusma ja veel lähemale astuma selleks, et tedrekana lõpuks olukorda mõistaks. Sirutas tiivad välja ning tuhises tee ääres oleva puu otsa.


Category:  [Lind] 

Tags: black-grouse teder tetrao-tetrix